Úvod → Aktuality

Aktuality

24.04.2017

Stratégia vo svete VUCA

Stratégia musí, viac než kedykoľvek predtým, umožniť organizáciám vysporiadať sa s neistotou a rapídnymi zmenami. Globalizácia a digitalizácia sú pojmy o ktorých hovorí každý. Zmeny a výzvy, ktoré prinášajú, spôsobujú v mnohých organizáciách, nie len miernu diskusiu, ale často je ich cítiť v každodennom businesse. Je preto čas opýtať sa: Čo znamená v dnešnej dobe stratégia – a naviac, čo je dobrá stratégia?

 
21.04.2017

TRIZ – nástroj na kreativitu a chytré riešenia

TRIZ predstavuje unikátnu metódu, ktorá vedie inžinierov k pochopeniu ich problémov vďaka sprístupneniu vedeckých znalostí. Vďaka nej dokážeme nájsť relevantné a praktické odpovede na naše reálne problémy.

 
10.04.2017

Ako zo svojich problémov vyťažiť maximum pomocou vedeckého prístupu, alebo podnik je jedno veľké laboratórium

Riešenie problémov by vraj nemala byť žiadna veľká veda. V určitom slova zmysle je to v skutočnosti ale práve naopak. A vôbec – vedeli ste, že PDCA, ako ho poznáme je v skutočnosti PDSA?

 
04.04.2017

Štíhla a inovatívna, taká je prezentácia PechaKucha

Už ste počuli o štýle prezentácie PechaKucha? Aj prezentácia môže byť štíhla a inovatívna! Pecha Kucha je jednoduchý formát prezentácie, ktorý je predstavený tak, aby ukazoval presne 20 snímok iba na 20 sekúnd.Tento fascinujúci spôsob prezentovania sa rýchlo stal veľmi populárnym.

 
27.03.2017

Ako postupovať efektívne k vyriešeniu problémov s pomocou praktického prístupu zvaného PDCA

Nech robíme čokoľvek, vždy stojíme pred určitou formou problému. Pokiaľ existuje cieľ, existuje aj problém.

 
21.03.2017

Riešite dookola tie isté problémy? V tom prípade pravdepodobne stagnujete!

Každý Lean špecialista mi dá za pravdu, že súčasťou Lean transformácie je neodmysliteľne aj robustný proces efektívneho riešenia problémov. A dá to rozum, pretože správnou aplikáciou Lean princípov sa dostanú na svetlo problémy, objavené skúmaním neefektívnych procesov. S nimi, ale prichádzajú aj vyššie ciele ako kratší lead time, vyššia kvalita apod., ktoré jednotlivo, ale rovnako tvoria určitú formu „problému“.

 
20.03.2017

Konferencia Change Management (Riadenie zmien) 2017

Chceli by ste vedieť, ako organizácie so širokým portfóliom odvetví zvládajú dnešný súboj v svete biznisu? A chceli by ste získať praktické nástroje, ktoré môžete ihneď vyskúšať? Ak áno, tak konferencia Change Management, ktorá sa koná 10. mája 2017 vo Viedni, je práve pre Vás.

 
17.03.2017

Kreatívne riešenie problémov

Prečo spoločnostiam často chýba skutočná kreativita? Existuje niekoľko príčin, ktoré bránia spoločnosti v tom, aby mohla zvýšiť inovácie a kreativitu. Ako teda môžu spoločnosti tieto brzdiace mechanizmy odstrániť? To Vás naučíme na školení Kreatívne riešenie problémov.
 

 
13.03.2017

A3 report: Riešite svoje problémy efektívne, alebo profesionálne?

Každá firma je plná problémov. U vás sa im možno hovorí „výzvy“ a inde napríklad „príležitosti“, ako pokus o zatienenie onoho negatívneho nádychu, ktorý slovo „problém“ môže pre niekoho mať, a naopak podporiť pozitívne vnímanie problémov ako možností sa zlepšiť. Či už je váš slovník akýkoľvek, problémy sa musia riešiť a vyriešiť – k tomu je potreba využívať správne nástroje v spolupráci s funkčnou kultúrou.

 
26.01.2017

Kreatívne riešenie problémov - školenie na Slovensku!

Každý môže byť kreatívny. S naším školením zistíte ako!

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendár školení

Kontakty

ICG Slovakia s. r. o.
HUB Bratislava
Černyševského 10
Bratislava - Petržalka
851 01 
Telefón:
+421 902 453 437
Email:
office(at)integratedconsulting.sk