Úvod → Aktuality

Aktuality

22.05.2017

Zbavte sa plytvanie v procesoch

Školenie LSS Yellow Belt je pre všetkých, ktorí chcú svoju prácu robiť efektívnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie. Na kardiochirurgické jednotke v Standford Hospital and Clinics existovalo šesť odlišných inštrumentačný stolíkov pre každý typ prípadu, jeden pre každého chirurga. Pomocou prístupu LSS sa podarilo zredukovať plytvanie.

 
18.05.2017

Rýchle výsledky: Znižovanie rizikovosti vo svete VUCA

Dnes sú organizácie vyzvané k tomu aby sa zbavili obmedzení, toho “čo určite vedia” – pravidlá, disciplína, odhady a opakované procesy. Aj keď sú tieto istoty použiteľné v istú dobu, svet sa mení tak rýchlo, že sú rýchlo zmenené novou realitou.

 
04.05.2017

Univerzita Singularity

Pred tisíc rokmi boli králi jedinými ľuďmi, ktorí dokázali zmeniť národ či časť sveta, pred sto rokmi to bol priemysel. Dnes, ktokoľvek, kto je dostatočne vášnivý môže zobrať na svoje ramená jednu z najväčších výziev a vďaka exponenciálnym technológiám ju aj vyriešiť.

 
24.04.2017

Stratégia vo svete VUCA

Stratégia musí, viac než kedykoľvek predtým, umožniť organizáciám vysporiadať sa s neistotou a rapídnymi zmenami. Globalizácia a digitalizácia sú pojmy o ktorých hovorí každý. Zmeny a výzvy, ktoré prinášajú, spôsobujú v mnohých organizáciách, nie len miernu diskusiu, ale často je ich cítiť v každodennom businesse. Je preto čas opýtať sa: Čo znamená v dnešnej dobe stratégia – a naviac, čo je dobrá stratégia?

 
21.04.2017

TRIZ – nástroj na kreativitu a chytré riešenia

TRIZ predstavuje unikátnu metódu, ktorá vedie inžinierov k pochopeniu ich problémov vďaka sprístupneniu vedeckých znalostí. Vďaka nej dokážeme nájsť relevantné a praktické odpovede na naše reálne problémy.

 
10.04.2017

Ako zo svojich problémov vyťažiť maximum pomocou vedeckého prístupu, alebo podnik je jedno veľké laboratórium

Riešenie problémov by vraj nemala byť žiadna veľká veda. V určitom slova zmysle je to v skutočnosti ale práve naopak. A vôbec – vedeli ste, že PDCA, ako ho poznáme je v skutočnosti PDSA?

 
04.04.2017

Štíhla a inovatívna, taká je prezentácia PechaKucha

Už ste počuli o štýle prezentácie PechaKucha? Aj prezentácia môže byť štíhla a inovatívna! Pecha Kucha je jednoduchý formát prezentácie, ktorý je predstavený tak, aby ukazoval presne 20 snímok iba na 20 sekúnd.Tento fascinujúci spôsob prezentovania sa rýchlo stal veľmi populárnym.

 
27.03.2017

Ako postupovať efektívne k vyriešeniu problémov s pomocou praktického prístupu zvaného PDCA

Nech robíme čokoľvek, vždy stojíme pred určitou formou problému. Pokiaľ existuje cieľ, existuje aj problém.

 
21.03.2017

Riešite dookola tie isté problémy? V tom prípade pravdepodobne stagnujete!

Každý Lean špecialista mi dá za pravdu, že súčasťou Lean transformácie je neodmysliteľne aj robustný proces efektívneho riešenia problémov. A dá to rozum, pretože správnou aplikáciou Lean princípov sa dostanú na svetlo problémy, objavené skúmaním neefektívnych procesov. S nimi, ale prichádzajú aj vyššie ciele ako kratší lead time, vyššia kvalita apod., ktoré jednotlivo, ale rovnako tvoria určitú formu „problému“.

 
20.03.2017

Konferencia Change Management (Riadenie zmien) 2017

Chceli by ste vedieť, ako organizácie so širokým portfóliom odvetví zvládajú dnešný súboj v svete biznisu? A chceli by ste získať praktické nástroje, ktoré môžete ihneď vyskúšať? Ak áno, tak konferencia Change Management, ktorá sa koná 10. mája 2017 vo Viedni, je práve pre Vás.

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kalendár školení

Kontakty

ICG Slovakia s. r. o.
HUB Bratislava
Černyševského 10
Bratislava - Petržalka
851 01 
Telefón:
+421 902 453 437
Email:
office(at)integratedconsulting.sk