Rád by som vám predstavil náš nový výučbový nástroj pre techniky LEAN a TPM s názvom SMED>>PRESS.

V roku 2020 som zmenil svoj výučbový a trénerský prístup k rýchlym prestavbám a prestal som používať pôvodnú techniku SMED. O dva roky neskôr a po mnohých úpravách metodiky sme v Automotive výrobe dokázali pomocou tejto novej techniky za 4 hodiny práce spolu so šiestimi zoraďovačmi uskutočniť výmenu formy na vstrekovacom stroji. Z pôvodných 45 minút na výsledné 3 minúty. Skrátili sme tak čas nastavenia o 93 % a zároveň sme ukončili workshop úplným zaškolením 3-zmennej prevádzky a zavedením štandardizácie nového postupu. Metodika fungovala, chýbal len tréningový pomocník. Univerzálny prekladač, pomôcka, akcelerátor zápalu a chuti vytvárať zmeny.

Nasledujúce leto som strávil kreslením, programovaním a testovaním. Zrodil sa malý chytrý pomocník s veľkým potenciálom zmeniť vaše procesy.

SMED>>PRESS

SMEDPRESS simulace

SMED>>>PRESS je stolný výučbový nástroj pre techniky LEAN a TPM. Kľúčovou prednosťou je rýchle zaškolenie trénerov a mimoriadna výkonnosť školenia. Výučba sa realizuje prostredníctvom procesov nastavenia, výroby a zásobovania pracoviska. Extrémne krátke časy výučbového cyklu, mimoriadny motivačný účinok. Priama aplikovateľnosť do sériovej a zákazkovej výroby.

Z technického hľadiska ide o lis s mikrozdvihovými razníkmi. Dierujeme papierový výrobok. Zmeny výrobkov a výrobkového mixu sa dosahujú otáčaním alebo vynechávaním razníkov. SMED>>PRESS má tri úlohy. Prípravár zákazky – práca s nožnicami a papierom, Nastavovač – nastavenie zariadenia, Operátor – výroba, realizácia strihov na lise. Máme teda tímovú prácu, linku a samostatné zariadenie. Školenia môžu byť zamerané na sériovú a zákazkovú výrobu.

Pripravené výučbové programy sú súčasťou dodávky. Podrobný manuál ku každému produktu.

Čo sme dokázali na workshopoch/školeniach so SMED>>PRESS?

  • Zvýšenie produktivity montážnej linky o 420 % (elektrotechnická výroba)
  • Zvýšenie OEE o 25 % na CNC obrábacích strojoch (strojárstvo)
  • Zníženie počtu operátorov o 70 % (zdravotnícky priemysel)

Veríme, že SMED>>PRESS vám pomôže dosiahnuť výrazné zlepšenie produktivity a efektívnosti vašich procesov. Ak máte akékoľvek otázky alebo záujem o kúpu, neváhajte nás kontaktovať.

Cena:

650 EUR + DPH

Letná ponuka

Pri výrobe od júna do septembra 2023 ponúkame bezplatné školenie pre vašich trénerov ako súčasť dodávky!