Už ste počuli o štýle prezentácie PechaKucha? Aj prezentácia môže byť štíhla a inovatívna! Pecha Kucha je jednoduchý formát prezentácie, ktorý je predstavený tak, aby ukazoval presne 20 snímok iba na 20 sekúnd.Tento fascinujúci spôsob prezentovania sa rýchlo stal veľmi populárnym.

Pecha Kucha je jednoduchý formát prezentácie, ktorý je predstavený tak, aby ukazoval presne 20 snímok iba na 20 sekúnd. Celá prezentácia teda dohromady trvá len 6 minút a 40 sekúnd a počas tejto doby musí prednášajúci krátko a zaujímavo predniesť svoju správu. Tento fascinujúci spôsob prezentovania sa rýchlo stal veľmi populárnym a dnes sa konajú stretnutia „PechaKucha Nights“, pre kreatívnych ľudí, ktorých bavia vytvárať a prezentovať tieto prezentácie, vo viac než 900 mestách po celom svete.

Vo videu Vám expert v marketingovej komunikácii a organizátor PechaKucha nocí, Eddie Selover, představí problémy s komunikáciou a nadväzovaním spojení.(VIDEO TU)

Vytvorenie PechaKucha prezentácie a jej správne prednesenie nie je pre začiatočníkov ľahkou úlohou. Hovorenie počas dopredu načasovaných slidov vyžaduje presné naplánovanie dĺžky prednesu a predovšetkým prezentačné schopnosti na veľmi dobrej úrovni.

5 vecí, ktoré sa pomocou prezentácie PechaKucha môžete naučiť:

  1. PechaKucha Vás učí zjednodušiť a zdokonaliť svoj odkaz. Vďaka obmedzenému času máte možnosť vyjadriť iba jednu jasne ucelenú myšlienku.
  2. Pecha Kucha Vás učí disciplíne. Striktné pravidlá prezentácie Vás nútia byť sústredení a držať sa danej témy.
  3. PechaKucha Vás učí dbať na design prezentácie. Na dlhé texty jednoducho nie je čas. V prezentáciách sa preto texty používajú veľmi málo či vôbec. Prezentácia tak musí byť predovšetkým vizuálne pôsobivá.
  4. Pecha Kucha Vás učí trénovať svoje prezentačné schopnosti. Vytvoriť PechaKucha prezentáciu nie je na začiatku vôbec jednoduché. Cvičenie Vám však pomôže pochopiť svoje vlastné schopnosti a štýl.
  5. PechaKucha Vás učí lepšiemu prednesu. Prezentácia bez textu neodvádza pozornosť poslucháčov. Prezentácie sa tak stávajú iba sekundárnou podporou a publikum sa sústredí predovšetkým na Váš výklad.

Pozrite sa na ukážku PechaKucha prezentácie!