„Smart Home“ je v Európe často používané slovné spojenie a všeobecne je chápané ako ovládanie vášho domova online. Ľudia, ktorí chcú žiť v inteligentných domácnostiach, si vyberajú SMART televízie, inteligentné osvetľovacie systémy, implementujú digitálne zabezpečenie domova a „hi-fi geekovo“ si vyberú najlepší hudobný systém. Pre každý kus tejto chytrej skladačky existujú preferované riešenia a značky. V Číne si to ľudia môžu uľahčiť vďaka značke Skyworth.

Skyworth

Spoločnosť Skyworth bola založená v roku 1988 v Shenzhene a v súčasnej dobe patrí do rozsiahlej skupiny hi-tech spoločnosti. Zaoberá sa predovšetkým výskumom, vývojom a výrobou spotrebnej elektroniky, zobrazovacími zariadeniami, digitálnymi set-top-boxmi, bezpečnostným monitoringom, sieťovou komunikáciou a kuchynskými spotrebičmi. Po 26 rokoch rozvoja sa spoločnosť Skyworth radí medzi 15 najlepších výrobcov elektronických spotrebičov v Číne, s hodnotou značky dosahujúcej 7 miliárd USD.

Kvalita a inovácie na prvom mieste

V Európe sme o Skyworth (zatiaľ) nikdy nepočuli. Behom našej návštevy v Shenzhene sme boli prekvapení, ako je táto spoločnosť sústredená na inovácie a konečnú kvalitu. Dobrým príkladom sú televízie. V laboratóriu sme mohli vidieť priame porovnanie s renomovanými značkami televízii. Pozorovali sme vynikajúcu kvalitu zobrazení, silný hudobný výkon a umelú inteligenciu integrovanú do televízorov spolu s možnosťou plne ovládať zariadenie hlasom. Hľadanie správneho televízneho kanálu, objednávanie jedla alebo zmena letu, to všetko je možné s televízorom Skyworth pomocou hlasových príkazov.

Skyworth obrazovka

Zvuk z televíznej obrazovky vychádza priamo z miesta,
kde prebieha akcia, teda môžete ho skutočne cítiť!

Možnosť využitia pre výzvy vo firme a na školeniach

Jednou zo stratégií spoločnosti ICG-Capability s.r.o je čoskoro podporovať a plne využiť digitálny obsah pre naše školenia. Skyworth má podporné riešenie: Veľkú „kúzelnú“ tabulu o rozmeroch až 90 palcov, na ktorej môžete prezentovať snímky, kresliť obrázky, zdieľať obsah a spojiť sa s účastníkmi online. Takéto riešenie môže skutočne zjednodušiť všetky schôdzky a školenia a zvýšiť ich efektivitu.

Všetko v jednom: veľká výhoda

V súhrne sa zdá, že jednu z najväčších výhod Skyworthu je ich široké portfólio, v ktorom integrovali všetky kľúčové riešenia. Televízory, hudobné systémy, bezpečnostné zariadenia, internet vecí, pračky, osvetlenie … všetky tieto systémy sú plne ovládané mobilnou aplikáciou, externými zariadeniami alebo proste len hlasom.

Európa? Už sa blíži

Ako sme videli behom cesty po Číne, niektoré skutočne veľké a inovatívne spoločnosti sa sústredia na čínsky trh bez okamžitého zamerania aj na Európu. To nie je prípad Skyworth. Od jesene roku 2018 bude ich produktové portfólio ponúknuté na európskom trhu prostredníctvom nedávno získanej značky METZ. Takže uvidíme, či ďalšia televízia v našej obývačke nebude náhodou METZ (Skyworth).

Autor: Milan Gazdík, konzultant ICG